ΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ (749)

Η αγωνιστική ομάδα ιστιοπλοΐας του Ναυτικού Ομίλου Νάουσας Πάρου “Ναϊάς” συμμετείχε στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα νήσων Αιγαίου και Κρήτης που πραγματοποιήθηκε στη Χίοαπό τις 29/2 έως 3/3/2024. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Ο Έλληνας πρωταθλητής πραγματοποίησε εκπληκτική εμφάνιση και με άλμα στα 5,85μ. κατέκτησε το χαλκινο μετάλλιο - Αυτή είναι η πρώτη του διάκριση σε παγκόσμιο πρωτάθλημα ενώ χάρισε το δεύτερο μετάλλιο στη διοργάνωση στη χώρα μας (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Με επίδοση στα 8.22μ. ο Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε τον τίτλο στο παγκόσμιο κλειστού στίβου στη Γλασκώβη (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Η εθνική ομάδα πόλο γυναικών άξιζε να πάρει το χάλκινο μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα όμως το έχασε με άδικο τρόπο από την Ισπανία με 10-9 (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Η εθνική υδατοσφαίρισης των γυναικών «άγγιξε» την πρόκριση στον τελικό του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της Ντόχα, αλλά δεν τα κατάφερε. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Με μία απίθανη εμφάνιση, τα κορίτσια της Αλεξίας Καμμένου επικράτησαν με 14-12 της “Σετερόζα” και επέστρεψαν στις τέσσερις κορυφαίες ομάδες του κόσμου, έπειτα από 13 χρόνια, καθώς προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Υγρού Στίβου της Ντόχα. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Την πρόκρισή τους στους «8» του Παγκοσμίου πρωταθλήματος πόλο ανδρών της Ντόχα πανηγυρίζει η Εθνική Ελλάδας. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου, δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στην Κίνα, επικράτησε με 22-9 και έκλεισε ραντεβού με το Καζακστάν με στόχο την πρόκριση στις “8” καλύτερες ομάδες του κόσμου. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Και πάλι στο βάθρο στην Ντόχα η Ευαγγελία Πλατανιώτη. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο ελεύθερο πρόγραμμα στο σόλο, λίγα 24ωρα μετά το χρυσό μετάλλιο που πέρασε στο λαιμό της, για την απόδοσή της στο τεχνικό σόλο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα υγρού στίβου. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Η Ευαγγελία Πλατανιώτη έγραψε ιστορία, με την 29χρονη να αναδεικνύεται πρωταθλήτρια κόσμου στο τεχνικό πρόγραμμα του σόλο στην καλλιτεχνική κολύμβηση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στην Ντόχα. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Οι γνωστοί μας από την περασμένη χρονιά, Anna McCauley (4η στο Portarathlon το 2023) και ο Howard Bell (5ος στον ίδιο αγώνα, επιθυμούν να βρεθούν στην Μήλο για προετοιμασία ενός μήνα και φυσικά να αγωνιστούν στο meeting των Συνθέτων Αγωνισμάτων το οποίο θα διεξαχθεί στο ΔΑΚ Μήλου στις 11 και 12 Μαίου. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πόλο ανδρών της Κροατίας η Εθνική Ελλάδας. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});