Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Εφηβικό μπάσκετ: Πλοηγός Αντιπάρου – ΑΟ Πάρου 44-58

29 Νοεμβρίου 2021 15:19

Μετά από παιχνίδι που είχε δύο όψεις, ο ΑΟ Πάρου κατάφερε την ανατροπή και πέτυχε την πρώτη του νίκη.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πλοηγός κυριάρχησε, ιδίως στο πρώτο δεκάλεπτο που προηγήθηκε 21-10, για να μαζέψει ο ΑΟ Πάρου την διαφορά και το ημίχρονο να κλείσει με 29-24. Η είσοδος του Ρίνι βελτίωσε την ομάδα του Θ. Καζακίδη όπως και η αμυντική του προσήλωση, στοχευμένη πάνω στους Φαρούπο και Βισκούλι. Σημαντική επίσης η προσφορά, κυρίως στην άμυνα του Βλάσι. Οι Αλιπράντης και Θωμόπουλος τράβηξαν το σκορ και έσπασαν τη ζώνη του Β.Φαρούπου, με αποτέλεσμα να γυρίσει τελείως το ματς και να οδηγηθούμε σε μία άνετη τελική επικράτηση του ΑΟ Πάρου.