Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Κ16 Κυκλάδων, ήττα 3-0 από τα Δωδεκάνησα και Όσκαρ ατυχίας!

28 Μαρτίου 2023 02:03

Οι Κυκλαδίτες στο πρώτο ημίχρονο κτύπησαν με αξιώσεις τη νίκη, έχασαν και δέχθηκαν ευκαιρίες για να τελειώσει ισόπαλο 0-0.

Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Αλιφιέρης σημάδεψε με ακρίβεια το κεφάλι του Καμπάνη και η πλασαριστή κεφαλιά του τελευταίου βρήκε πρώτα στο ένα κάθετο και περνώντας παράλληλα με τη γραμμή, κτύπησε και στο άλλο πριν διώξει η άμυνα.

Μία σπάνια φάση που δυστυχώς σημάδεψε την εξέλιξη του αγώνα που κρίθηκε στα επόμενα 5 λεπτά.

Στο 48’ ο ξεχασμένος Πιζάνιας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.Αμέσως μετά στο 49 αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Κουτρούτσιος και στο 53’ ο Ζερβός έκανε το 2-0.

Στο 63’ ο Ντανούσι έκανε το τελικό 3-0.

Η ομάδα των Κυκλάδων έκανε μεγάλη προσπάθεια και ο τρόπος που ήλθε η βαριά ήττα θα πεισμώσει τα παιδιά καθώς είναι στις δυνατότητες τους να πάρουν ένα από τα δύο εισιτήρια, που οδηγούν στη φάση των νοκ άουτ νε διασταυρώσεις από τον όμιλο της Κρήτης.