AMEΣ Μαρπησσαϊκός Μπάσκετ Κορασίδες

18 Οκτωβρίου 2010 01:00
Δυο αγώνες έδωσαν οι κορασίδες του Μαρπησσαικού στο κλειστό γυμναστήριο της Σύρου το Σαββατοκύριακο 16-17 Οκτωβρίου.

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ – ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ 35-88

Το Σάββατο ως φιλοξενούμενοι τα κορίτσια αντιμετώπισαν τον Α.Ο. Μυκόνου  συντρίβοντας τον κατά κράτος με σκορ 35-88. Ακούραστες οι ¨μικρές¨ έδωσαν  τον καλύτερο τους εαυτό με πρωταγωνίστρια την Θεοδωράκη Μαρία με 38 πόντους. Δεκάλεπτα : 11-28,08-24,04-22,12-14.

Αγωνίστηκαν : (Μουρογιάννης)Σίνα 2, Μετζιδάκη 2, Καπούτσου, Γκράντ 18, Λουκή 2, Θεοδωράκη 38, Κεφάλα 8, Καπαρού 12, Λέκκα, Σιφάκη 6.

ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ – Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ 71-44

Τη Κυριακή ως γηπεδούχος πια ο Μαρπησσαικος ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε στο δεκάλεπτο 21-07, κλείνοντας με καλή άμυνα το ημίχρονο 40-16. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν όλες οι πιο μικρές σε ηλικία παίχτριες οι οποίες πήραν την ευκαιρία και έδειξαν  ότι μπορούν να προσφέρουν. Δεκάλεπτα : 21-07, 19-09, 22-14, 09-14.

Αγωνίστηκαν : (Μουρογιάννης) Σίνα 5, Μετζιδάκη 4, Καπούτσου 2, Γκράντ 13, Λουκή 6, Θεοδωράκη 16, Κεφάλα 5, Καπαρού 14, Λέκκα 4, Σιφάκη 2.