Μαρπησσαικός - ΑΟΝ Πανναξιακός 64-60

30 Νοεμβρίου 2010 01:40
Μεγάλη νίκη πέτυχε το εφηβικό τμήμα του Μαρπησσαικού τη Κυριακή
28/11 εναντίον του Πανναξιακού στο κλειστό της Νάξου(ως γηπεδούχος)!!! Η Μάρπησσα μπήκε δυνατά στον αγώνα και στο πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε 17-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κορτιάνος τραυματίστηκε με διάστρεμμα και αποχώρησε από τον αγώνα.
Παρά όλα αυτά το ημίχρονο έκλεισε με 27-25. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πανναξιακός πίεσε και στα τελευταία 2 λεπτά προηγήθηκε με 6 πόντους.  Οι έφηβοι της Μάρπησσας απάντησαν με 2 καθοριστικά τρίποντα του Χερουβείμ και Αλιφιέρη και κατόρθωσαν στο τέλος να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα με 64-60. Πολύ κάλος ο Σελιμαϊ.