Θρίαμβος των κολυμβητών του Ναυτικού Ομίλου Πάρου

19 Σεπτεμβρίου 2011 17:50
2 κύπελλα και 53 μετάλλια στην ΙΤΕΑ
Την 1η θέση στην κατηγορία παίδων-παμπαίδων και στην κατηγορία νεανίδων , καθώς και έντεκα (11) χρυσά, τριάντα (30) αργυρά

και δέκα (10) χάλκινα μετάλλια κέρδισε η Αγωνιστική Κολυμβητική ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Πάρου που πήρε μέρος στο Παμπεριφερειακό Πρωτάθλημα Συλλόγων που προετοιμάζονται στην θάλασσα που διεξήχθη στις 10 και 11 Σεπτεμβρίου στην Ιτέα.

Εξαιρετική ήταν και φέτος η επίδοση των αθλητών μας στους αγώνες αν και προπονούνται μόλις 2 μήνες τον χρόνο. Το Δ.Σ. του ΝΟΠ συνεχίζει τις προσπάθειες του για εξεύρεση κατάλληλου κολυμβητηρίου, ενώ παράλληλα υποβάλει προς κάθε πλευρά το αίτημα για την κατασκευή ενός από την πολιτεία.

Ευχαριστούμε τους προπονητές Μ. Παντελαίου και Θ. Καζακίδη, τον έφορο κολύμβησης Γ. Οικονομόπουλο που συνόδευσε την αποστολή, καθώς και όσους γονείς συμμετείχαν σε αυτήν.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΜΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ