Μουντιάλ η πρώτη βόμβα ήταν μεγατόνων! Αργεντινή –Σ. Αραβία 1-2.

22 Νοεμβρίου 2022 14:58

Η Αργεντινή του Μέσι, εκ των φαβορί για την κατάκτηση του παγκοσμίου πρωταθλήματος, έπεσε θύμα της πρώτης μεγάλης έκπληξης.

Συμμετέχει σε όμιλο με Πολωνία, Μεξικό και Σαουδική Αραβία, από την οποία έχασε στο πρώτο της ματς με 1-2.

Προηγήθηκε στο ημίχρονο 1-0, έχασε ευκαιρίες και είδε 3 γκολ να της ακυρώνονται ως οφσάιτ στο πρώτο μέρος. Το γκολ πέτυχε ο Μέσι με πέναλτι στο 10’.

Οι Σαουδάραβες στα πρώτα λεπτά της επανάληψης αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους και έκαναν την ανατροπή με 2 γρήγορα γκολ στο 48’ με τον Αλ Σεχρί και στο 53’ με τον Αλ Ντασουαρί.

Στη συνέχεια υπερβάλλοντας τους εαυτούς τους κράτησαν την ιστορική νίκη.

Βέβαια ο Σκαλόνι και οι παίκτες του θα έχουν την ευκαιρία στα άλλα 2 ματς να δορθώσουν την κατάσταση, αυτοί όμως που έπαθαν ανεπανόρθωτη ζημιά στις τσέπες τους είναι όσοι παίζουν στοίχημα.