Σε παιχνίδι που διεξήχθη τη Κυριακή 27/11 στο ¨ανεμοδαρμένο¨ γήπεδο της Μάρπησσας,

οι κορασίδες του Μαρπησσαικού ηττήθηκαν από την Ερμούπολη Σύρου με σκορ 31-50.

Τα κορίτσια της Μάρπησσας στάθηκαν καλά στα 3 δεκάλεπτα αλλά στο τελευταίο τους πρόδωσαν οι δυνάμεις τους . Διακρίθηκαν Καλακώνα Μ. , Σιφάκη και Λουκή.

ΑΜΕΣ Μαρπησσαικός:(Μουρογιάννης) Σιφάκη 10,Γκεμπόρις,Αγούρου,Μετζιδάκη 2,Λουκή 4,Κεφάλα 2,Σίνα 1,Καπούτσου,Καλακώνα Μ. 12,Γεμελιάρη,Καλακώνα Β.,Νικηφοράκη.

ΑΟ Ερμούπολης:(Μαύρος) Κοκόρου 4,Ντουρλάρη 8,Ρηγούτσου Ι. 8,Νομικού 26,Ρηγούτσου Α. 2,Παχύλη,Μπουγιούρη,Βουρδουγιάννη,Ζαχαρίου,Σαλονίκη 2,Γεωργίου,Γαλανού.

Δεκάλεπτα:08-17/07-09/08-10/08-14.

ΕΦΗΒΙΚΟ

ΑΜΕΣ ΜΑΡΠΗΣΣΑΙΚΟΣ - ΑΟ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ 28-60

Για το εφηβικό πρωτάθλημα οι έφηβοι του coach Μουρογιάννη , ξεκίνησαν πολύ δυναμικά στο πρώτο δεκάλεπτο με ουσία στο παιχνίδι τους και οργάνωση στην άμυνα τους. Στο ημίχρονο η Ερμούπολη πήρε το προβάδισμα με σκορ 18-25. Στη τρίτη και τέταρτη περίοδο η Ερμούπολη ήταν ανώτερη , παίρνοντας πολλά επιθετικά ριμπάουντ και τρέχοντας σε γρήγορα καλάθια στον αιφνιδιασμό κατόρθωσε να πάρει τη νίκη με το ευρύ σκορ 28-60. Από τη Μάρπησσα διακρίθηκαν οι Κορτιάνος Ορ., Χερουβείμ και Αλιφιέρης.

ΑΜΕΣ Μαρπησσαικός:(Μουρογιάννης) Παπαχατζής Δ.,Παπαχατζής Π.,Αλιφιέρης 4,Χερουβείμ 10,Ρουσάν,Κορτιάνος Ορ.10,Πιτταράς,Σιφναίος,Κόττης 4,Καραγκούνης.

ΑΟ Ερμούπολης:(Μαύρος) Οικονομίδης 8,Λεμπέσης 8,Κρητικός 17,Μπραχιμάι 2,Κότσο 6,Τζώρτζης Σπ. 3,Αλεξανδρής 6,Κατζαμάγκος,Τζώρτζης Π. 6,Τομέλης 4.

Δεκάλεπτα :12-13/06-12/04-18/06-17.