Euroleague: Έχασε δικό του παιχνίδι στην Πόλη ο Ολυμπιακός, 91-89 από την Εφές - Βίντεο

19 Οκτωβρίου 2024 00:02

Ο Ολυμπιακός είχε προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα αλλά τα λάθη του στα τελευταία λεπτά και ο σπουδαίος Λάρκιν (24 πόντοι) τον οδήγησαν σε 2η ήττα στην Τουρκία

Ο Ολυμπιακός μπορεί να ξεκίνησε εντυπωσιακά την αναμέτρηση, αλλά όσο κυλούσε ο χρόνος έπαψε να παίζει άμυνα και η Αναντολού Εφές το εκμεταλλεύτηκε επικρατώντας με 91--89.

Δείτε ΕΔΩ τις καλύτερες στιγμές του αγώνα

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και τα ντέρμπι τα κρίνουν οι λεπτομέρειες. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με 13 επιθετικά ριμπάουντ τα οποία τους βοήθησαν να φτάσουν στο θετικό αποτέλεσμα. Οι Πειραιώτες είχαν άριστη κυκλοφορία της μπάλας (26 ασίστ για 9 λάθη και 42.9% στα τρίποντα), όμως στα τελευταία 80 δευτερόλεπτα υπέπεσαν σε τρεις κακές αποφάσεις οι οποίες δεν του επέτρεψαν να πανηγυρίσει.