Τσίμπησε βαθμό (2-2) ο «μισός» Α.Ο. Πάρου στη Σαντορίνη από τον Καρτεράδο

20 Δεκεμβρίου 2009 00:00
Το βαθμό της ισοπαλίας απέσπασε ο "μισός" Α.Ο. Πάρου την Κυριακή το μεσημέρι στη Σαντορίνη από τον Καρτεράδο.
Το τελικό 2-2 αδικεί την ομάδα της Πάρου που είχε και δυο δοκάρια μετά το 2-2 για να πάρει τη νίκη. Και τα δυο γκολ του Α.Ο. Πάρου σημείωσε ο Αρκουλής (0-1 και 1-2). Μετά τη λήξη της αναμέτρησης ο προπονητής Μάκης Πούλος δήλωσε μας στο site:

Ο ΑΜΕΣ Νηρέας Νάουσας Πάρου αν και βρέθηκε να χάνει από το 20 'με 1-0 κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να σημειώσει τρία γκολ και να νικητής φύγει (1-3) από την Ίο. Το παιχνίδι που έδωσε ο ΑΜΕΣ Νηρέας Νάουσας Πάρου το Σάββατο 19 Δεκεμβρίου κόντρα στον Α.Σ. Ίου στην Ίο είχε δυο όψεις. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν ένα γκολ και να απειλήσουν τον πρωτοπόρο του ομίλου Νηρέα με την πρώτη του φετινή ήττα. ΟΗλίας Χρίστου (σ.σ. Κρίστο Νίνο), όμως στο 50 'έφερε το ματς στα ίσα. Ο Τριπολιτσιώτης στο έδωσε το προβάδισμα στον Νηρέα 84 '. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σταθερός διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Για τον 2ο όμιλο η Λάβα έκανε την μεγάλη έκπληξη του πρωταθλήματος επικρατώντας εκτός έδρας με 1-0 του Πανθηραικού.

Στη Μάρπησσα την Κυριακή το πρωί η Θύελλα Καμαρίου πήρε τη νίκη από τον Μαρπησσαϊκό με 1-0 με γκολ που σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Πανναξακός με σκόρερ τους Μπάρμπη, Σουσούνη και Πολυκρέτη επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Τραγαίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της Α 'κατηγορίας Κυκλάδων και στους τρεις ομίλους έχουν ως εξής: