Τέλος αγώνα, η Ελλάδα άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στην Πριστίνα, 1-1 με το Κόσοβο

05 Σεπτεμβρίου 2021 23:52

Ολοκληρώθηκε ο κρίσιμος αγώνας της εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου των ανδρών στην Πριστίνα με αντίπαλο το Κόσοβο για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 2022. Η εθνική μας ομάδα ήθελε μόνο νίκη για να διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για πρόκριση, αλλά δεν τα κατάφερε. Η εθνική μας άνοιξε το σκορ στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με πλασέ του Δουβίκα μετά από ασίστ του Μπακασέτα.

Το Κόσοβο κατάφερε στις καθυστερήσεις του αγώνα να ισοφαρίσει σε 1-1 την εθνική μας ομάδα με κοντινή κεφαλιά του Μουρίτσι.

Την ίδια ώρα η Ισπανία υποδέχεται την Γεωργία και προηγείται με 4-0.

Οι ενδεκάδες:
Κόσοβο: Μούριτς, Χαντεργκιονάι, Αλίτι, Ραχμάνι, Βοϊβόντα, Μπέρισα, Ντρέσεβιτς, Χαλίμι, Ράσιτσα, Μουρίτσι, Καστράτι.
Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Ανδρούτσος, Μαυροπάνος, Τζαβέλλας, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Σιώπης, Δουβίκας (63΄ Μάνταλος), Μπακασέτας, Γιαννούλης, Παυλίδης.