Παναθηναϊκός: Πάτησε τον Βόλο με πεντάρα και επίδοση-ρεκόρ – «Διπλό» τίτλου και τώρα Ολυμπιακός στο καμίνι της Λεωφόρου

29 Οκτωβρίου 2022 21:31

Σκόρπισε στους πέντε ανέμους τον Βόλο σε μία ιστορική βραδιά. Ο Παναθηναϊκός ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο στο ματς στην έδρα του Βόλου, έχοντας το προβάδισμα (2-0) με δυο τρομερά γκολ του Παλάσιος.

Ο Παλάσιος ήταν εκ των κορυφαίων του Παναθηναϊκού και σημείωσε δυο γκολάρες στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στην έδρα του Βόλου. ο Αργεντινός “ξεκλείδωσε” την άμυνα των γηπεδούχων, ανοίγοντας το σκορ στο 38′ με υπέροχη ενέργεια και τρομερό σουτ με το εξωτερικό!

Λίγο πριν ο διαιτητής Σιδηρόπουλος στείλει τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια, ο Παλάσιος έκανε το 2-0. Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού έκανε το κατέβασμα με το στήθος έξω από την μεγάλη περιοχή του Βόλου, έπιασε το σουτ και νίκησε τον Κλέιμαν (φέρει ευθύνη ε την αντίδραση του).