Παριανό Ποδόσφαιρο K16 και Κ12: «Λύγισαν» στη Μήλο, νίκη στη Σαντορίνη

31 Οκτωβρίου 2022 17:20

Στην κατηγορία Κ16 ο Νηρέας ταξίδεψε με άσχημες καιρικές συνθήκες στη Μήλο και πριν συνέλθει από την ταλαιπωρία βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι Ναουσαίοι αντέδρασαν και σκόραραν 2 γκολ με τον Μάρκου, για να λήξει το ματς με 5-2 για τους γηπεδούχους.

Ο Νηρέας παρέδωσε στον Παμμηλιακό το έντυπο με τα δικαιώματα των παιδιών στον αθλητισμό, όπως σε όλα τα ματς στην προσπάθεια να βοηθηθούν οι συνθήκες θεμιτού και υγιούς ανταγωνισμού ανάμεσα στα παιδιά.

Στην κατηγορία Κ12 το τμήμα του Νηρέα φιλοξενήθηκε στη Σαντορίνη από τον ΑΣ Σαντορίνης και πήρε τη νίκη με 3-1 με 2 γκολ του Κανέλλη και 1 του Δημητρέλια.

Και σε αυτό το ματς, που διεξήχθη σε άψογο κλίμα, δόθηκε η κάρτα με τα δικαιώματα.

Από αναρτήσεις των γονέων της Σαντορίνης, προκύπτει η σύσφιξη των σχέσεων μεταξύ των συλλόγων και η χαρά που απολαμβάνουν τα παιδιά στους αγώνες τους ανεξαρτήτως αποτελέσματος.