ΑΕ Πάρου - Πανναξιακός 2 - 3. Συνήθισε στις ήττες

06 Μαρτίου 2023 12:57

Δεν πήρε αυτό που άξιζε και μπορούσε ΑΕ Πάρου, αδικώντας για μία ακόμη φορά τον εαυτό της. Αστοχία και λάθη μεσοαμυντικά οδήγησαν στη νίκη τωμ φιλοξενούμενων, που δεν ήσαν ανώτεροι σε ένα παιχνίδι που η ισοπαλία θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Στο 18 ο Βασιλόπουλος με δυνατό σου έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ 1-0.
Στο 26 έγινε το 1-1. Ο υψηλόσωμος Καφετζής προωθήθηκε σε κόρνερ του Δεμερτζή και με κεφαλιά ισοφάρισε.
Στο 41 έγινε λάθος στο κέντρο, ο Πανναξιακός βγήκε στην επίθεση και ο Γκαστόν με σουτ έκανε το 1-2.
Στο 86 ο Πίντο με εξαιρετικό κτύπημα φάουλ πέτυχε το 1-3 και στις καθυστερήσεις ο Σ.Κρητικός διαμόρφωσε
με σουτ το τελικό 2-3.
Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Χατζόπουλος,Βακόνδιος και Ρούσσος Ε., ενώ κρατήθηκε ενό λεπτού σιγή για την τραγωδία στα Τέμπη.