Πάρος: Πέρασε με αέρα ο Πανσιφναικός, 4-0 τον Νηρέα

14 Ιανουαρίου 2024 15:03

Στο Δημοτικό γήπεδο Αρχιλόχου ο Νηρέας υποδέχθηκε τον Πανσιφναικό, που τον κέρδισε με 4-0 πετυχαίνοντας όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο που είχε υπέρ του τον δυνατό αέρα.

Το παιχνίδι άρχισε με τον χειρότερο τρόπο για τους Ναουσαίους αφού μόλις στο 8’ βρέθηκαν πίσω στο σκορ και μάλιστα με αυτογκόλ του Τσενάι, που προδόθηκε από τον άνεμο όταν κόντραρε ένα σουτ από την περιοχή.

Αμέσως μετά χάθηκε μία τρομερή ευκαιρία σε κενό σε κενό τέρμα για την ισοφάριση και στο 13’ ο Οσμενάι διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου η βελτιωμένη ομάδα της Σίφνου πέτυχε άλλα δύο γκολ με την επιθετική της αιχμή τον Κάραβο στο 23’ και στο 40’.

Το παιχνίδι είχε κριθεί και παρά τις προσπάθειες των ομάδων, που είχαν μεγάλες δυσκολίες από τις καιρικές συνθήκες, δεν μπήκε άλλο γκολ.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ Ρούσσος, Δρόσος και Βακόνδιος.