Παμμηλιακός – ΑΕ Πάρου 2-2. Στο χέρι της η πρωτιά!

12 Φεβρουαρίου 2024 00:13

Σε ένα ταξίδι σκέτη περιπέτεια η ΑΕ Πάρου έδειξε χαρακτήρα και πήρε το πλοίο της επιστροφής από τη Μήλο έχοντας έναν βαθμό στις αποσκευές της.

Την επόμενη εβδομάδα στην Πάρο οι ίδιες ομάδες θα ξανασυναντηθούν και εκεί θα κριθεί η πρωτιά στον όμιλο.

Η Παριανή ομάδα προηγήθηκε στο 25’ με πλασέ του Στρ. Κρητικού και δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με εκτέλεση πέναλτι του Τόσκα.

Στην επανάληψη ο Παμμηλιακός είχε τον δυνατό αέρα με το μέρος του και στο 69’ πήρε το προβάδισμα με τον Διώτη 2-1.

Η αντίδραση της ΑΕ Πάρου ήταν άμεση και αποτελεσματική, καθώς ισοφάρισε με τον Μουράι στο 78’ και έχασε ευκαιρίες για την ανατροπή με τον Στεφ. Κρητικό και την κεφαλιά του Γκασίσου.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Ζαράνης, Μαθιουδάκης Γ.Θ. και Μαθιουδάκης Γ.Α.

Η Οδύσσεια της Παριανής αποστολής θα λάβει τέλος τα μεσάνυκτα της Κυριακής.