Φούλ για πρωτάθλημα.

07 Δεκεμβρίου 2010 00:00
Αμες Μαρπησσαικός - ΑΠΑΣ Φανάρια 47-29
Άνετα επικράτησε ο Μαρπησσαικός στο εφηβικό εναντίον του ΑΠΑΣ Φανάρια στο κλειστό γυμναστήριο της Νάξου(γηπεδούχος ο Μαρπησσαικός) το Σάββατο 4/12.

Οι έφηβοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν 22-04 και έκλεισε το ημίχρονο με 33-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο αφού η Νάξος δεν μπορούσε με τίποτα να κυνηγήσει στο σκοράρισμα ο προπονητής Καζακίδης χρησιμοποίησε περισσότερο τους αναπληρωματικούς και τους έδωσε την ευκαιρία να δείξουν ότι και αυτοί μπορούν να είναι υπολογίσιμοι για τους πιο δυνατούς αγώνες που ακολουθούν. Καλοί οι Σελιμάϊ, Χερουβείμ, Σκιαδάς και Γκράντ.

Δεκάλεπτα : 22-04/11-06/07-11/07-08

Αγωνίστηκαν : (Καζακίδης) Ταβανίδης 1, Ρουσάν, Σκιαδάς 9, Αλιφιέρης, Χερουβείμ 12(1), Κόττης, Κορτιάνος(τραυματίας), Γκράντ 6(2), Πιτταράς, Σελιμάϊ 12(1), Καραγκούνης, Πετρόπουλος 7.