AMEΣ Μαρπησσαϊκός - Πανναξιακός 31 - 51

05 Μαρτίου 2012 22:00

Για το παιδικό πρωτάθλημα Κυκλάδων στο μπάσκετ, πραγματοποιήθηκε

την Κυριακή 4/3 στο ανοιχτό γήπεδο Μάρπησσας ο αγώνας Αμες Μαρπησσαικός - Πανναξιακός.

Η ομάδα της Νάξου μπήκε δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο και με εύστοχες επιθέσεις έκτισε μια διαφορά 20 πόντων στο ημίχρονο. Η Μάρπησσα μετά το πρώτο σοκ ανέβασε την απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και με καλές άμυνες προσπάθησε να παίξει γρήγορα.

Η έλλειψη προπονήσεων και αγώνων από πλευράς Μαρπησσαικού δεν άφησε περιθώρια να σκάφτεται τη νίκη αφού ο Πανναξιακός πιο δεμένος και με αυτοπεποίθηση οι παίκτες του πήραν αυτό που ήθελαν, με το σκορ 31-51.

ΑΜΕΣ Μαρπησσαικός :(Καζακίδης)Δαμουλάκης, Σκιαδάς 11, Λουκής, Κορτιάνος 4, Παπαχατζής Δ., Ταβανίδης 13, Σιφναίος 3, Δούζας.

Πανναξιακός : (Βάβουλας) Βάρδος, Αρτσάνος, Βασιλάκης Π. 2, Βασιλάκης Γ. 6, Δαβίλας 14, Βαθρακοκοίλης Α. , Βάρσος , Βαθρακοκοίλης Σ. 18, Καλογείτονας , Κοκολιός 2, Κόντες 7(1), Μανωλάς 2.

Δεκάλεπτα : 02-18/10-17/11-11/08-05.