Ήττα αποκλεισμός από το Κύπελλο για τον Νηρέα

22 Νοεμβρίου 2009 00:00

Ο ΑΜΕΣ Νηρέας Νάουσας αποκλείστηκε από την ημιτελική φάση του κυπέλλου Κυκλάδων μετά την ήττα με 1-0 που γνώρισε στην παράταση από τον Πανθηραϊκό. Το παιχνίδι διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Παροικιάς, ξεκίνησε το Σάββατο το

απόγευμα, διακόπηκε στο 33’ λόγω πτώσης τάσεως στους προβολείς και συνεχίστηκε την Κυριακή (22-11-09) το πρωί στις 10:00 από το λεπτό (33’) που διακόπηκε. Το γκολ της πρόκρισης για την ομάδα του Πανθηραϊκού σημειώθηκε στην ημίωρη παράταση.

Στο άλλο παιχνίδι της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου ο Α.Ο. Πάγου κέρδισε στα πέναλτι 5-4 τον Αστέρα Κορθίου. Ο κανονικός αγώνας και η ημίωρη παράταση έληξαν χωρίς γκολ (0-0).

Έτσι στην ημιτελική φάση του κυπέλλου πέρασαν οι: Πανναξιακός, Α.Ο. Μυκόνου, Α.Ο. Πάγου και Πανθηραϊκός.

Το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Νοεμβρίου 2009 έγιναν και τέσσερα εξ αναβολής παιχνίδια για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Κυκλάδων.