Κύπελλο Ελλάδας : Ανοικτοί λογαριασμοί και ανώδυνες εκπλήξεις

02 Δεκεμβρίου 2021 18:26

Τα 6 από τα 8 ματς της φάσης των 16 του κυπέλλου Ελλάδας διεξήχθησαν και στις 21/12 θα γίνουν οι επαναληπτικοί.

Ο Παναθηναικός άφησε περιθώρια στο Βόλο, αφού το εκτός έδρας γκολ μετράει στις εγχώριες διοργανώσεις και το τελικό 2-1 δεν εξασφαλίζει κανέναν.

Ο Άρης στο τέλος πέτυχε τρίτο γκολ και το 3-1 κατά του ΟΦΗ του δίνει σοβαρό προβάδισμα.

Ο Παναιτωλικός ελέγχει την πρόκριση μετά το 0-1 υπέρ του στο Βόλο επί της Νίκης.

Ο ΠΑΟΚ που συνεχίζει να απογοητεύει, ισοφάρισε 1-1 στις καθυστερήσεις στη Λάρισα.

Η ΑΕΚ κέρδισε την Κηφισιά 4-0 σκοράροντας όλα τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Ολυμπιακός παρατάχθηκε με πειραματική ενδεκάδα στη Λειβαδιά και γνώρισε την ήττα με 3-2, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στα πρώτα 6 λεπτά του αγώνα.

Μετά το ξεκαθάρισμα στους επαναληπτικούς η επόμενη φάση αναμένεται με πολύ ενδιαφέρον αφού αναπόφευκτα θα δούμε ζευγάρια με αντίπαλους δυνατά ονόματα του Ελληνικού ποδοσφαίρου.