Δεύτερη θέση και αποκλεισμός με ψηλά το κεφάλι για την Κ16 των Κυκλάδων 3-1 τη Λέσβο

02 Απριλίου 2023 16:41

Το εφιαλτικό 8λεπτο στις αρχές του β ημιχρόνου, στο εναρκτήριο παιχνίδι με τα Δωδεκάνησα που οδήγησε στην μοναδική ήττα, πλήρωσε η Κ16 Κυκλάδων.

Στη συνέχεια έκανε 3 νίκες που δεν ήταν αρκετές,

Με τη Λέσβο, έπειτα από μέτριο ματς, οι Κυκλάδες βρέθηκαν πίσω στο σκορ, όταν στο 24’ ο Σαρίκης βρέθηκε μόνος του και πλάσαρε τον ανήμπορο να αντιδράσει Τσιγώνια.

Στο 26’ ο Δακτυλίδης κέρδισε φάουλ στη γραμμή και ο Καμπάνης με ασύλληπτο σουτ ισοφάρισε 1-1.

Στην επανάληψη, προς το τέλος του αγώνα οι Κυκλάδες πέτυχαν ακόμη δύο γκολ.

Στο 85’ με σουτ του Καπέλλα και στο 87’ με κεφαλιά του Κουτρούτσιου, για το τελικό 3-1.