Άντεξαν για ένα ημίχρονο οι Νέοι του ΑΟ Πάρου

21 Ιανουαρίου 2024 00:31

Ο ΑΟ Πάρου συμμετέχει στο δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος Κυκλάδων με την ομάδα Κ18, ενώ στο ματς της Μήλου οι απουσίες λόγω της δυσκολίας του ταξιδιού, αναπληρώθηκαν από παιδιά της Κ16.

Αντίπαλος ο ενισχυμένος και φιλόδοξος Παμμηλιακός, που με την ΑΕ Πάρου θα περάσουν στη δεύτερη φάση αφού βαθμολογικά οι 2 ομάδες θα παλέψουν για την 1η θέση και το πλεονέκτημα των 2 βαθμών.

Το ντεμπούτο του Στάθη Τριανταφυλλίδη έγινε σε άνισες και δύσκολες συνθήκες.

Ωστόσο οι νεαροί αν και κουρασμένοι από το πολύωρο ταξίδι στάθηκαν στο πρώτο ημίχρονο δεχόμενοι γκολ στο 45’.

Ο αγώνας τελείωσε στη 1 μετά τα μεσάνυκτα (!) και το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε στην επανάληψη σε 15 λεπτά, δείγμα της σωματικής κατάρρευσης των παικτών.

Στον πάγκο υπήρχαν μόνο 2 διαθέσιμοι παίκτες και ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας και δεν υπήρχε δυνατότητα αλλαγών και βοήθεια στην ομάδα.

Σκόραραν οι Τόσκα στο 45’, Ζηλιακωβάκης στο 51’, Στεφανίδης στο 57’ και 59’ και Παπαδημητρίου στο 66’.